עיצוב גרפיקה

עיצוב גרפיקה, גרפיקאי

כאשר אנו עדיין חשים את התחרות בעסקים כל הנושא של עיצוב גרפיקה לא ייעלם מן העולם. יש לציין, כי עיצוב גרפיקה, מורכב מ-4 אלמנטים קבועים – תורה, קו, טקסט וצבע. מארבעת האלמנטים הללו, ניתן יהיה ליצור כל סוג של עיצוב או סגנון. תוכלו להביט בכל מיני מוצרי דפוס, ממעטפות דואר ועד ללוחות שנה, יומנים ועוד, תוכלו להבחין בכל מיני סוגים של עיצובים גרפיים. גם במוצרי פרסום שונים כמו פליירים, שלטי חוצות, ספרים ועד לאינטרנט, כאשר אנו רואים אתים מדהימים ביופיים שה בעלי עיצובים מעניינים שאותם ביצע מעצב גרפי המתמחה בעיצוב אתרי אינטרנט , אשר מתאימים לקונספט ולצרכיו של הלקוח.

מלבד האינטרנט, עידן הדפוס, עדיין חי ובועט היטב, כך שהמקצוע של עיצוב וגרפיקה, עדיין דרוש. שימו לב, כי בכל מה שתחשבו עליו, תבינו כי כל מוצר כמעט, יש בו צורך במעצב גרפי. כרזות, ספרים, אריזות של מוצרי צריכה ולכל מור שיש צורך באלמנטים גרפיים. בעבר, העיצוב הגרפי היה ידני, ניתן היה לבצע אותו בשתי דרכים, האחת  מעצב גרפי, היה גוזר רצועות נייר, מדביק אותם על גבי נייר מילימטרי, מצייר וגוזר. מדובר היה אז על מעצב גרפי שהיה חייב להיות בעל כישורי רבים. היום, אנו נמצאים כבר מזמן בעידן הדיגיטלי והכול למעשה מתבצע בדיוק רב, באמצעות תוכנות גרפיות כגון: פוטו-שופ ואילוסטרייטר. 

עיצוב גרפי, גרפיקה מקצועית, גרפיקה לעסק

העברת מסרים נכונים באמצעות עיצוב גרפיקה

בעולם הדיגיטל והאינטרנט שבו אנו חיים היום, לכל הנושא של עיצוב גרפיקה, ישנה משמעות וחשיבות עליונה. מעצב גרפי שיודע היטב את עבודתו, ידע גם להעביר את המסר הנכון שאותו הוא מעוניין להעביר לחתך הקהל שמתעניין באותו מוצר או שירות. כאשר מעצבים למשל אתר אינטרנט, יש לבחור את הפונטים הנכונים, הגוונים שיתאימו לו, כאשר מצד אחד האתר ישדר רצינות, אך שלא יהיה רציני מדי מצד שני. יש להגשים את המטרה וליצור עיצוב באתר שייפגע בדיוק למטרה.

מדובר על מומחיות של ממש, היות ועיצוב אתר אינטרנט, הינו חלק בלתי נפרד מבניית האתר. עד לפני עשר שנים בערך, לקוחות היו בוחרים בתבנית עיצוב מוכנות והיו מפרסמים את האתר שלהם באופן זה, מה שלא הניב את התוצאות הרצויות, כמו אתר מעוצב, מבודל וייחודי שעיצב אותו מעצב גרפי מקצועי. יש לציין, כי הנראות של אתר האינטרנט הוא זה שיגרום לתחושת הזדהות מהגולש והוא זה שיבנה את הרושם הראשוני לגבי העסק שבבעלותכם. עיצוב גרפיקה בדיגיטל, הינו עולם ומלואו והוא לא נוגע רק באתרי אינטרנט, פרסום, כי אם גם לעיצוב ממשק משתמש ומערכות מידע וכן, למטרות אנימציה, איור, ווידאו, טלוויזיה ועוד דברים.

עיצוב גרפיקה והשפעתו על בנייה נכונה של אתר

מי שהוא מעצב אתרים מקצועי, לבטח יודע, כי העיצוב, הוא זה שישפיע על מהירות האתר. זוהי חשיבות גדולה גם עבור ענק מנועי החיפוש – גוגל. יש למקם את הטקסטים באתר בצורה חכמה, היות ואם הטקסטים לא ימוקמו באזור הנכון באתר, זה יפגע במהירות, מה שלא יגרום לקידום נכון של האתר. יש לדאוג, כי האתר לא יהיה עמוס ביותר מדי אלמנטים. יש לדעת, כי תהליך העיצוב של האתר, משפיע באופן משמעתי על החיבור של קהל היעד של העסק על תהליך ההמרה.

יש לדאוג כי האתר יהיה ידידותי ונוח למשתמש, היות ואתר שייראה מרשים בעיצוב שלו, אמנם ימשוך אליו גולשים רבים, אבל אם קשה לגולש להשתמש בו והוא יראה לו מסובך מדי, הגולש פשוט יעבור לאתר הבא, אשר יהיה נוח יותר לשימוש. אתר אינטרנטי, צריך להיות יצירתי, אסטטי, מיוחד, כזה שיבליט את היתרונות שלו ולהתאים לקהל היעד. התחום של עיצוב גרפיקה, הינו רחב ויש לוודא, כי מעצב האתר שלכם, אכן יהיה מקצועי ובעל ניסיון עשיר של שנים. עיצוב אתרים, הוא עסק או תחום של מקצוענים. על האתר לדבר בשפה של המוצר או החברה וכן, לפנות לקהל היעד שלכם ממש בגובה העיניים. עיצוב שלא יהיה חכם או נגיש, יגרום לגולשים שהגיעו לאר שלכם, פשוט לצאת ממנו ולחפש אתר שיהיה נוח יותר לשימוש. 

עיצוב לוגו לעסק, גרפיקה נכונה

אפיון נכון של אתר האינטרנט – בראש ובראשונה

הדבר הראשון של מעצב גרפי לעשות הוא אפיון האתר. עליו לשאול את הלקוחות מה דרוש להם? מי הם כחברה או בעלי עסק? מה המוצר המוביל שלהם? או מה השירותים שהם מציעים ללקוחותיהם? לאחר שמעצב האתרים קיבל את התשובות, הוא יתחיל לעבוד על עיצוב גרפיקה של האתר. יש לדעת, כי העיצוב של האתר חשוב במיוחד בדפי הנחיתה ובאתרי תדמית, אך העיצוב של האתר הוא אפילו קריטי עוד יותר, כשאר מדובר על אתר מקוון לרכישות ברשת.

הלוגו שלכם, הא אחד האלמנטים החשובים בבנייה, עיצוב גרפיקה  של האתר, כך למעשה יזכרו אתכם ותהפכו למותג עם הזמן. לוגו אשר יהיה מעוצב באופן יצירתי ואטרקטיבי, הוא זה שייכנס בתודעת הגולשים שהם למעשה הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. יש לעצב תפריט ידידותי וקבוע באתר, מה שיסייע לגולשים להתמצא בו היטב כאשר הם גולשים. יש להציג את היכולות של בית העסק ולהראות לגולשים במה האתר שלכם שונה מאתרים דומי של מתחרים אחרים.

אתר שיעוצב נכון יגרום לחוויית גלישה נעימה

יש לבנות כפתורים, להוסיף צבעים וליצור אתר שיהיה נעים ומושך לעין שיהיה כיף לגלוש בו. כמו כן, מומלץ להוסיף באתר את המלצותיהם של הלקוחות, מה שיוכיח כי אתם אכן טובים במה שאתם מייצרים או מציעים לקהל הרחב. יש לשתול בכל עמוד באתר, תמונות, סמלים, מה שימשוך את תשומת ליבם של הגולשים. יש להדגיש את הטקסט ולמצוא דרך שהאתר ימשוך את עיני הגולשים. יש לבנות דפי נחיתה, כך שיובילו את הגולשים לרכישה  או לפחות מילוי פרטים.

יש לדעת, כי השקעה בכל הקשור אל עיצוב גרפיקה של אתר האינטרנט תניב המרות רבות וזו למעשה המטרה החשובה בכל אתר אינטרנטי. בנוסף לעיצוב, יש לדאוג לקידום האתר, היות ואתר מעוצב באופן מושלם דומה לחנות מעוצבת ומרהיבה שאין בה סחורה. אמנם תמונה שווה אלף מילים אבל זה עדיין לא מספיק.

עיצוב גרפי לאתר אינטרנט

הכישורים הרבים של מעצבי האתרים

זה נכון שכל מעצב אתרים יכול לרכוש הכשרה ארוכה, אבל אם למעצב האתרים אין כישרון, הוא לא יצליח בכל נושא עיצוב גרפיקה. על המעצב להיות בעל כישרון לעיצוב. קיימות תוכנות רבות שעל מעצבי האתרים להשתמש בהן ולכן, עליהם לעבור הכשרות בשל עדכונים חדשים בתחום שעל מעצבי האתרים להיות מעורים בהם. יש לדעת, כי מעצב אתרים לא מסיים את עבודתו רק בעיצוב האתר, היות ויש לתרגם את קוד האתר בהתאם לרצונותיהם של הלקוחות ובמקרה זה, לרוב ייכנס לתמונה גם מומחה בבניית אתרים.

לרוב עיצוב גרפיקה של אתר, מתחילה בסקיצה ולבטח שהסקיצה הראשונה לא תהיה זו שתהיה באתר, כי אם עוד יהיו בה שיפורים ושינויים רבים שיבוצעו על פי דרישות הלקוחות. חוץ מהעיצוב של התבנית הבסיסית באתר, המעצב הגרפי של האתר, יצטרך לעצב בנוסף, מגוון רב של מרכיבים כגון: עיצוב באנרים, עיצוב דפי הנחיתה באתר, עיצוב ניוזלטרים וכדומה.

צבעים של גרפיקה ועיצוב

סוגים שונים של עיצוב אתרים

לא כולם יודעים, אבל עיצוב אתרים, מתחלק לכמה סוגים: עיצוב אתרי תוכן, עיצוב אתרי תדמית ועיצוב אתרי מסחר. ניתן למצוא כי העיצובים הם שונים כמו למשל, עיצוב סטטי שנעשה בעזרת קוד CSS, עיצוב דינמי שיכלול מסגרות כמו תוכנות FLASH, עיצוב לוגו, באנרים ואמצעי פרסום, מה שישפיע המון, על האינטראקטיביות של האתר. על מעצב האתרים, להשתמש בסרגל ניווט. מה שיאפשר להתמצא בחלקים השונים באתר. מדובר על זמני טעינה שהם חשובים באתר. כשאר משתמשים בסרגל ניווט זה, האתר יהיה נוח, מעוצב טוב יותר וידידותי למשתמשים.

יש לשים לב בעת עיצוב גרפיקה, גם  לנפח של הקבצים אשר מרכיבים את האתר, אם מדובר בתמונות, דפים עם טקסטים וקטעי קוד. ככל שנפח הקבצים באתר, יהיה קטן יותר, כך גם מהירות טעינת האתר תגדל. הרבה ממעצבי האתרים מכירים את החשיבות לקבצים אשר עולים לאתר. מי שמעוניין לבנות ולעצב אתר פונקציונלי שיהיה מוצלח, יש לבצע נכון את תהליך אפיון האתר. זהו הליך מקצועי אשר מתמקד בכמה פרמטרים הכוללים את מטרת האתר, או קהל הגולשים הפוטנציאלי, אופי פעילות המתחרים ברשת ועוד. אם גם אתם מעוניינים לעצב אתר אינטרנטי, מומלץ לבקש תיק עבודת של מעצב גרפי של אתרים, כזה שיש לו שם ומוניטין והניסיון של שנים כמו זה של חברתנו Bizzt. מומלץ לבצע גם סקר שוק, בכדי שתוכלו לדעת את העלות של עיצוב הגרפי של האתר שברצונכם לבנות ולשווק בו את המוצרים או השירות שאתם מציעים.

שלמה ראש - מנהל חברת BIZZT
נעים מאוד

היי, שמי שלמה ראש – מנהל חברת BIZZT, ואני כאן כדי לסייע לך לקחת את העסק שלך כמה צעדים קדימה ולהגדיל את ההכנסות שלך!

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
מה חדש באתר?
בניית אתר לטכנאים | BIZZT
בניית אתר לטכנאים

בעולם נותני השירות בכלל, נתקלים לא אחת במצב בו זקוקים לקהל לקוחות חדש ע”מ להגדיל את ההכנסות. הדבר נכון עוד יותר לגבי עסקים חדשים, הזקוקים

קרא עוד »
בניית אתר ליועץ עסקי | BIZZT
בניית אתר ליועץ עסקי

היעזרות בשירותיו של יועץ עסקי, הינה חשובה כמעט לכל עסק ויכולה לשפר את הכנסותיו פלאות. אצל חלק מהעסקים היא נחוצה ביותר, למשל כאשר עסק נקלע

קרא עוד »
בניית אתרים למטפלים - BIZZT
בניית אתרים למטפלים

עולם הטיפולים, הינו עולם רחב המכיל בתוכו מגוון תחומי טיפול הכוללים בין היתר טיפולים רפואיים, טיפולים משלימים, אימונים אישיים ועוד. כאשר מדברים על בניית אתרים

קרא עוד »
מעוניין לשפר את האתר שלך?

אני מזמין אותך להשאיר את פרטי האתר שלך ואבדוק לך את האתר לגמרי בחינם!

Call Now Button
Open chat
1
היי, נעים מאוד. שמי שלמה - מנהל החברה, ואני כאן כדי לענות על כל שאלה.